logo
Nowy Świat - Siedlce

-0DSC_5820
bwd  Strona 1/24  fwd
-0DSC_5820
-DSC_5873
-DSC_5874
-DSC_5875
-DSC_5883

Osiedle budynków mieszkalnych wielorodzinnych NOWY ŚWIAT

przy ulicy Nowy Świat w Siedlcach.

Autor projektu: Autorska Pracownia Architektury K2 mgr inż.arch. Kosieradzka Bożena mgr inż.arch.K osieradzki Henryk.

Przedsiębiorstwo realizuje budowę osiedla mieszkaniowego Nowy Świat przy nowo zaprojektowanej ulicy Nowy Świat, pomiędzy ulicami Żytnią i Piaskową w Siedlcach. Lokalizacja osiedla jest znakomita, mimo niedużej odległości od centrum, jest tam cicho i spokojnie. Docelowo, na obszarze kilku hektarów, powstanie kilkanaście budynków mieszkalnych o nowoczesnej, ciekawej i zróżnicowanej architekturze oraz różnych wysokościach od trzech do sześciu kondygnacji. Zaprojektowano duże parkingi zewnętrzne, chodniki, garaże indywidualne w podziemiu we wszystkich budynkach oraz zieleń, która już teraz cieszy oko przechodniów. Każdy budynek będzie ogrodzony a od ul.Nowy Świat będą zamontowane bramy wjazdowe sterowane elektronicznie oraz furtki z domofonami. Jeżeli przyszli mieszkańcy wyrażą taką wolę także strzeżone. Lokale mieszkalne mają powierzchnię od 20 do 120 m2. Komfort życia podnosi większa wysokość pomieszczeń - 260cm.
Nowoczesna technologia budowy zakłada wykonanie ścian zewnętrznych z Ytonga, ścian wewnętrznych z bloczków silka i gazobetonu a stropów - w technologii gęstożebrowej - stropy typu Miro i Teriva.Każde mieszkanie posiada duży balkon lub taras o powierzchni od 4 do 50m2.
Na dachach garaży powstaną indywidualne tarasy i ogólnodostępne tereny zielone.Poszczególne budynki będą posiadały charakterystyczne kolorowe balkony, o mocno nasyconych barwach, wykonane ze stali kwasoodpornej i szkła bezpiecznego. Osiedle wyróżniać się będzie nowoczesną architekturą o zróżnicowanych bryłach budynków i wysokościach.

W niedalekiej przyszłości, wraz z pobliskimi gmachami Akademii Podlaskiej i wkomponowanymi lokalami usługowo-handlowymi, stworzy ładny i nowoczesny kompleks.

Standard wykończenia mieszkań:
- wysokość pomieszczeń 260cm,
- tynki gipsowe na ścianach,
- parapety wewnętrzne z konglomeratu PVC,
- drzwi do mieszkania "Gerda" wzmacniane, z firmowym zamkiem klasy "c" w kolorze drewa,
- stolarka okienna od zewnątrz w kolorze drewna,
- instalacje centralnego ogrzewania z ciepłomierzami,
- balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej i szkła bezpiecznego,
- na klatkach schodowych gres, ściany malowane kolorową farbą akrylową, balustrady ze stali nierdzewnej,
- gniazdo internetowe w każdym mieszkaniu,
- możliwość dowolnej aranżacji ścian.

Pierwsze roboty budowlane ruszyły w październiku 2007r. Pierwszy budynek przy ul. Nowy Świat 1 przekazany został do użytkowania w kwietniu 2009r - dwa miesiące przed planowanym terminem. Zaprojektowano w nim pięćdziesiąt pięć lokali mieszkalnych oraz kilka lokali usługowych. Kolejny budynek nr 2 przy ul. Nowy Świat 3 przedsiębiorstwo oddało do użytkowania we wrześniu 2009r. Budynek nr 3 przy ul. Nowy Świat 5 przekazaliśmy w 2010 roku w kwietniu - cztery miesiące przed planowanym terminem.

Budowa osiedla nadal trwa, powstają kolejne budynki. Zapraszamy do obejrzenia zakładki mieszkania - NOWY ŚWIAT a następnie do odbycia spaceru po osiedlu.

A może zechcecie tam Państwo zamieszkać? Zapraszamy do biura sprzedaży mieszkań.